flower

O nás

Kdo jsme...

K 1.1.2023 proběhla fúze společností PREOL, a.s. a PREOL FOOD, a.s. Nástupnickou firmou je spol. PREOL, a.s., PREOL FOOD, a.s. k uvedenému datu zanikla. Další informace o této fúzi sloučením je možné získat z projektu fúze vyhotoveného ve formě notářského zápisu, který byl u obou uvedených společností uložen do sbírky listin obchodního rejstříku.

PREOL, a.s. byla založena 23.1.2003 a je nějvětším českým zpracovatelem řepkového semene a výrobcem produktů z této tradiční tuzemské suroviny. Jejím posláním je:

  • Provoz integrovaného výrobního závodu na zpracování řepkových semen v Lovosicích
  • Obchod s vlastními produkty, krmivy, potravinami a biopalivy 
  • Spolupráce na propagaci a vývoji biopaliv v ČR a EU (člen SVB, EBB, ČTPB)
  • Spolupráce na dalších projektech v rámci koncernu AGROFERT v oblasti vývoje surovin pro výrobu krmných směsí pro krmení hospodářských zvířat 

Integrovaná výrobní jednotka na zpracování řepkového semene a produkci metylesteru řepkového oleje je rozdělena na 3 části:

  1. výroba rostlinného oleje a řepkových šrotů,
  2. oleochemická produkce metylesteru řepkového oleje a glycerínu,
  3. výroba jedlého řepkového oleje.

Celý závod je postaven v areálu průmyslové chemie v Lovosicích a provozuje nejmodernější technologii belgicko-italského giganta DeSmet Ballestra. Moderní provoz zpracuje ročně 460 tisíc tun řepkových semen, ze kterých vyrobí metylester řepkového oleje (biopalivo), extrahovaný a extrudovaný řepkový šrot (krmná surovina), glycerin farmaceutické kvality, olej jako surovinu pro výrobu jedlého řepkového oleje a jedlý řepkový olej.

PREOL, a.s. se dále podílí na propagaci a vývoji biopaliv v České republice a Evropské unii v rámci Sdružení výrobců bionafty, European Biodiesel Board.

PREOL, a.s. v současnosti zaměstnává 140 lidí.

frame-scrollup