flower

O nás

Kdo jsme...

PREOL, a.s. byla založena 23.1.2003 a je nějvětším českým zpracovatelem řepkového semene a výrobcem produktů z této tradiční tuzemské suroviny. Jejím posláním je:

  • Provoz integrovaného výrobního závodu na zpracování řepkových semen v Lovosicích
  • Obchod s vlastními produkty, palivy a biopalivy obecně
  • Spolupráce na propagaci a vývoji biopaliv v ČR a EU (člen SVB, EBB, ČTPB)
  • Spolupráce na dalších projektech v rámci skupiny Agrofert v oblasti vývoje surovin pro výrobu krmných směsí hospodářských zvířat 

Integrovaná Výrobní jednotka na zpracování řepkového semene a produkci metylesteru řepkového oleje je rozdělena na dvě části. První je potravinářská výroba rostlinného oleje. Druhá část je oleochemická produkce metylesteru řepkového oleje a glycerínu. Celý závod je postaven v areálu průmyslové chemie v Lovosicích a provozuje nejmodernější technologii belgicko-italského giganta DeSmet Ballestra. Moderní provoz zpracuje ročně 450 tisíc tun řepkových semen, ze kterých vyrobí 120 tisíc tun metylesteru řepkového oleje, více jak 270 tisíc tun řepkových šrotů, včetně 80 tis. tun extrudovaných řepkových šrotů a 10 tisíc tun glycerinu farmaceutické kvality. Řepkový šrot se zužitkuje jako krmivo v zemědělské výrobě.

PREOL, a.s. se dále podílí na propagaci a vývoji biopaliv v České republice a Evropské unii v rámci Sdružení výrobců bionafty, European Biodiesel Board.

PREOL, a.s. v současnosti zaměstnává 130 lidí.

frame-scrollup